Dügün e dair

Dügün e dair

Düğün' de her şey çok güzel, kusursuz ve harika olsun biz kendimizi prens ve prenses gibi hissetmek istiyoruz diyorsanız. Kesinlikle bizler ile iletişime geçiniz ve siz düğününüzün keyfini çıkarırken biz için bütün düğünü yönetelim.

İstanbul’da Düğün Organizasyonu

İstanbul düğün organizasyonuDünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da düğün organizasyonu yapacaksanız alacağınız düğün mekanı, düğün catering, süslemeler, çiçek düzenlemeleri ve diğer hizmetler için pek çok fiyat ve ürün seçeneği bulabilirsiniz. Düğün organizasyonu İstanbul gibi büyük ve yüzlerce firmanın bu alanda faaliyet gösterdiği bir şehirde düzenlenirken bu kadar çok seçenek kafaları karıştırabilir. Bu yüzden İstanbul’da yapılacak düğün organizasyonları için size bu makalemizde bir kaç bilgi vermek istedik.

İstanbul Düğün Mekanları

İstanbul, düğün mekanları açısından her düğün organizasyonu için farklı seçenekler sunmaktadır. Boğazda bir teknede, tarihi mekanlar ve köşklerden birinde, açık havada ya da özel ve belediyelere ait düğün salonlarından birinde organizasyon gerçekleştirmeniz mümkün. Tabii tüm bu farklı düğün mekanları birbirinden farklı planlamalar ve organizasyonlar gerektirmektedir. Düğün mekanı için bütçenizde yer verdiğiniz miktarda düğün mekanı seçiminde önemli bir rol oynayacaktır. Örneğin bir düğün salonunda mekan için 1500 TL’ye kadar bir ücret talep edilirken tarihi mekanlar için bu fiyat 15000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

İstanbul’da düğün mekanı seçimi sırasında işlerinizin daha kolay yürümesi ve yüzlerce seçenek içinde fazla vakit kaybetmemeniz için mekana harcayacağınız paraya tüm bu işlere başlamadan önce karar vermenizi tavsiye ederiz. Bu alternatifleri azaltacağı için size vakit kazandıracaktır.

İstanbul’da düğün organizasyonu için kullanılan popüler mekanlar için sırasıyla; düğün salonları, restoranlar, oteller, tekneler ve tarihi yapıları sayabiliriz. Tüm bu mekanlar için işletmeye bağlı olarak farklı kullanım koşulları bulunabilmektedir. Mesela tarihi mekanlarda masalarda kullanacağınız dekoratif mumlar için izin almanız gerekirken teknede düzenleyeceğiniz bir organizasyon için konuklarınızın istedikleri saatte mekanı terk edemeyecekleri  bu organizasyon söz konusu olabilmektedir. Tüm bu seçenekler içinde kaybolmamanız için düğününüzün temasının nasıl olması gerektiğine, davetli sayınıza ve bütçenize önceden karar vermeniz faydalı olacaktır.

İstanbul’da düğün mekanı seçimi yapmadan önce aşağı yukarı belirlemeniz gerekenler arasında öncelik sırasına göre aşağıdaki noktaları sayabiliriz;

  • Davetli sayısı
  • Düğün organizasyonu için hangi ayın seçildiği
  • Ulaşım
  • Catering hizmetlerinin nasıl olacağı (Teknede çok fazla masa kullanamayabilirsiniz)
  • Düğün mekanı süslemeleri

Mekan için herhangi bir kısıtlama olup olmadığı (müziğin ses seviyesi, aydınlatma, dekorasyonda değişiklik gibi) mutlaka mekanla yapılan görüşmelerde detaylı olarak konuşulup sözleşmeye yazılmalıdır. Bu biraz zaman kaybı gibi görünse de daha sonra bir aksilik yaşamanınız için netleştirilmelidir.

İstanbul Düğün Organizasyon Firmaları

İstanbul’da her yıl binlerce düğün organizasyonu gerçekleştirilmektedir. Bununla paralel olarak düğün organizasyon alanında hizmet veren firmaların sayısı da her yıl artmaktadır. Düğün organizasyon firması seçmeden önce bu alanda tecrübelerinin olup olmadığını, servis yapılacak yemeklerin üretimini gerçekleştiren firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından verilen gerekli belgelere sahip olup olmadığı mutlaka önceden kontrol etmelisiniz. Talebin çok olmasıyla beraber bu alanda ehliyetli olmayan merdiven altı olarak tanımlayabileceğimiz pek çok firma faaliyet göstermektedir. Seçtiğiniz düğün organizasyon firmasının referanslarını iyice inceleyin ve düğün günü servis yapılacak yiyecekleri önceden tadın.

Düğün organizasyonu, İstanbul gibi tarihi bir şehirde düzenlendiğinde çok farklı bir atmosfer ve unutulmayacak bir gün yaşamak mümkün. Ancak özellikle düğün mevsimi olarak yoğunluk yaşanan yaz aylarında bir organizasyon gerçekleştirmek istiyorsanız mekan belirleme, catering firmasının seçimi, fotoğrafçı, nikah memuru belirlenmesi ve diğer tüm işlemlere en az 6-8 ay öncesinden başlamalısınız. Çünkü nüfus açısından oldukça kalabalık olan İstanbul’da bu aylarda yüzlerce düğün düzenlenmekte ve dolayısıyla yer bulma sorunu yaşanmaktadır. Tarih belirlendikten sonra ortada kalmak istemiyorsanız hemen mekan bulun ve rezervasyon işlemlerini gerçekleştirin.

Eğer İstanbul’da düğün organizasyonu yapacaksanız, bir düğün salonu ya da manzaralı bir restoran hangi düğün mekanını seçerseniz seçin güzel fotoğraflara sahip olmak için bir fotoğraf stüdyosuyla anlaşıp düğün günü öncesinde eşinizle beraber boğazda, tarihi yapılarda fotoğraf çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

TÜM BUNLAR İÇİN BİZLERLE İLETİŞİM'E GEÇMELİSİNİZ.

Yorumlar

Yorum yazin